Kiralama Şartları ve Koşulları

1- Kiracı kiraladığı villayı kendi malı gibi kullanmaya ve özelliklerini bozmamasına meziyetlerini şöhret ve itibarını kaybetmesine meydan vermeyeceğini, kabul ve taahhüt  eder.

2- Kiracının kiraladığı villa, kiracı tarafından üçüncü şahsa kısmen veya tamamen kiraya veremez, belirttiği kişiler haricinde villada kalmasına konaklamasına müsaade edemez müsaade ettiği takdirde binayı tahliye etmek zorundadır yatırmış olduğu ücretlerin tamamını geriye alamaz villayı teslim aldığında bu şartları kabul etmiştir

3- Kiralanan villa kiracı tarafından verilen zararda tamirat gerektiren bir durum oluşursa  hemen kiralamış olduğu turizm acentesini telefonla veya ofisine gelerek en kısa zamanda haber vermeye mecburdur. Zararın tamamını karşılayacağını ve bu sözleşmenin T.C. kanunlarınca kabul edilen Kambiyo senet yerine geçeceğini kabul ve taahhüt etmiştir.

4- Kiracı kiraladığı şeyi ne halde buldu ise, o halde ve adede göre teslim  etmeye mecburdur. Kiralanan gayrimenkul içinde bulunan demirbaş eşya ve aletler kontrat müddetinin bitiminde  tamamen iade  edilmelidir. Gerek bu demirbaşlar ve gerek kiralanan şeyin teferruatı zayi edilir ve kullanmaktan dolayı eskirse, kiracı bunları kıymetleri ile tazmine ve sahibi talep eylediği halde ödemeye mecburdur.

5- Kira müddeti bittiği halde kiralanan villayı kiracı boşaltmadığı takdirde (Kira bitimi bitiş tarihinin en geç saat 10:00 dur), kiracı Kiralık Tatil Villas acentesinin göreceği her türlü zararı ziyanı karşılayacağını ve kiracı kira bitimi günü en geç saat 10:00 de boşaltmaya kabul ve taahhüt eder

6- Kiracı kiralamış olduğu villayı günlük kira karşılığı tatil villası olarak kiralamıştır. Kiralamış olduğu villayı tatil amacı dışında kullanamaz, kısmen veya tamamen devir ve ciro edemez, bir başkasının istifadesine sunamaz dışarıdan konaklamak veya misafirlik amaçlı kimse kabul edemez sadece ofisimizde yapılan sözleşmede isimleri gecen kişiler villada bulunabilir eğer bu şartlara uymadığı taktirde villayı tahliye edeceğini kabul ve taahhüt eder.

7- Kiracı Havuz ve bahçeyi itinalı temiz kullanacağını, elbise ile havuza girmeyeceğini, gereksiz klima kullanımı, elektrik sarfiyatı yapmayacağını kabul eder. Havuz ve bahçenin bakımı elektrik giderleri Konut sahibi tarafından karşılanacak olduğundan elektrik ve su giderleri için herhangi bir ödeme yapmayacaktır.

8- Kiralanan villa, temizliği yapılmış olarak temiz teslim edilmiştir. Villada kalan tatil kiracısı tatil boyunca villa içersinde ayrı temizlik isterse ekstra olarak her temizlik için 60.00-150.00 TL temizlik ücreti ödemeyi kabul eder.

9- Günlük kiralanan villa tatil amaçlı bir villadır. Yukarıdaki maddelerde belirtildiği gibi villada kalacak olan kişilerin isim listesi sözleşmede belirtilecektir. İsim listesi haricinde dışarıdan günlük misafir ağırlanmayacağını, günlük villada kalanların kaç  kişi olduğunu Tatil Villas acentesinin yetkili kişisinin kontrol edebileceğini villayı kiralayan kabul etmiştir. Eğer Kiralık Tatil Villas acentesinin yetkili kişisinin kontrol ettmesini engeller mani olursa villayı en kısa sürede tahliye edeceğini ve geride hiç bir hak ve talepte bulunmayacağını villayı derhal boşaltacağını kabul ve taahhüt etmiştir.

10- Villa Tatil amaçlı bir villadır çevresinde de aynı şekilde tatil villaları olduğu için çevresindeki villaları rahatsız etmeyeceğini gürültülü davranışlarda bulunmayacağını yüksek sesli müzik yapmayacağını çevresindeki kişi ve kişilerin huzurunu bozacak davranışlarda bulunmayacağını. Ayrıca kanunen yasak olan herhangi silah, uyuşturucu vb gibi maddeleri bulundurmayacağını, kanunen aranan kişileri/kaçakları villada barındırmayacağını, kısacası villayı illegal hiçbir faaliyet için kullanmayacağını kabul ve taahhüt etmiştir.

11- Kiracı (Müşteri)  kiraladığı süre içinde kiralanan konutta kendi kusurundan dolayı meydana gelecek muhtemel kazalardan, zararlardan ve kendisine eşlik (refakat) eden diğer bireylerden de sorumludur.

12- Kiracı(Müşteri)’nın elektrik, su vb. tüketimi konusunda sorumsuz davrandığı tespit edilirse 100.00 – 300.00 TL cezai şart uygulanır.

İş bu kontrat 12 Maddeden ibaret olup, ihtilaf halinde Antalya İli Mahkemeleri ve icra daireleri yetkilidir.